Welcome Point Uniwersytetu Warszawskiego zaprosił mnie do projektu, którego celem było zaprojektowanie layoutu oraz zilustrowanie przewodnika dla studentek i studentów. Przyjeżdżając do Warszawy, aby uczyć się języka polskiego, mierzą się ze zwykłą codziennością. Jak poruszać się po mieście? Do czego przyda się PESEL? Pod jaki numer dzwonić w razie pożaru? Przede mną stało nie lada zadanie. Zależało mi, aby postać, która pojawi się w materiałach, była bliska osobom z nich korzystającym. Jak na kilkunastu rysunkach ująć różne narodowości i pamiętać o podziale na płeć? Może orzeł? Jest w logo Uniwersytetu i w godle Polski. No i można być orłem z polskiego! Coś jednak mi w tym orle nie pasowało. Wydał mi się jakiś taki niedostępny. I wtedy pojawił się ktoś, kto jest wszędzie! Gołąb!

Całość do pobrania tu: International Student’s Guide.

Za wiarę w gołębia i świetną współpracę dziękuję zespołowi Welcome Point UW. Dodatkowe ukłony dla Kasi Basisty, Bartka Krzymińskiego oraz Uniwersytet Warszawski.

Przewodnik każdego roku akademickiego jest aktualizowany o niezbędne informacje. Poza tym funkcjonuje w niezmienionej formie.